חקר מקרה

חקר-מקרה

האתגרים העסקיים והאחרים הקיימים כיום בעולם, מדגישים את חיוניות הליווי המקצועי הצמוד ללקוח.

אין ספק כי בתחומינו מצויים בעלי מקצוע מיומנים רבים. ברם, מעטים מהם בקיאים בהרכבת הפאזל היעיל והמדויק שמחבר בין צרכיו האמיתיים של הלקוח לבין בחירתם הייחודית של דרכי הפעולה והתאמתם התקציבית עבורו.

 

לשם הרכבת הפאזל באופן הנכון ביותר יצרו מנהלי מטרה שיטה ייחודית לניהול ולליווי של כל פרויקט ופרויקט. שיטה זו – שמלווה את הלקוח החל משלב הייעוץ וזיהוי הבעיה, דרך הבנת צרכיו והתאמה לתקציבו, וכלה בקביעת כוח האדם המיטבי לביצוע הספציפי של המשימה, וניתוח מודיעיני של החומר הגולמי – מהווה פתרון מושלם להשגתם המלאה של יעדי הלקוח.

ראוי להדגיש כי באמצעות שיטת זו יוצרת מטרה "מיסוך" מלא על זהותו, על יעדיו ועל כוונותיו של הלקוח, וכך למעשה הוא כלל לא ידוע לאנשי המקצוע ולגורמים אחרים העוסקים בפרויקט.

אם כן, ניתן בהחלט לקבוע כי מטרה משמשת כידו הארוכה וכעינו הפקוחה של הלקוח.

מטרה בפעילות מבצעית

2004

מערב אירופה
בשנת 2004 ביצעו צוותי מטרה מצוד מודיעיני ומבצעי אחרי נוכל שהונה עשרות מעשירי העולם, כשהוא מתחזה לרב בעל כוחות מאגיים. בכמה מדינות במערב אירופה נמשך המצוד כשמונה חודשים, כשבסיומם האיש נתפס, הורשע, וחלק נכבד מכספי ההונאה אף הוחזרו ללקוחות, שאינם אזרחי ישראל. פרשה זו, שכונתה "הרב הנוכל", הצליחה ליצור הד תקשורתי נרחב באמצעי התקשורת.

2017 -2019​

ניגריה , ארגנטינה , מקסיקו , סלובקיה ועוד
חברת מטרה לוותה כמה מהגופים העסקיים המובילים בארץ , להם סניפים ברחבי העולם בסיוע יעוץ ופקוח על פרויקטים שעסקו בביקורת הפנים שלהם . במהלך הפעילות שנעשתה במספר טריטוריות (ניגריה , ארגנטינה , מקסיקו , סלובקיה ועוד מספר רב של יעדים )נחשפו עבירות של זליגת מידע , הונאות , גניבות ממעביד , קבלת שוחד וכדומה . הפעילות בתחום זה נעשתה ברוב המקרים בשיתוף פעולה הדוק עם מבקרי הפנים של חברות אלו .

2018

ארצות הברית-ישראל
חברת מטרה סייעה לאזרחית ישראלית בתביעה לחלוקת רכוש נגד הגרוש שלה ואבי ילדיה, בחשד שהאיש (אזרח אמריקאי, המחלק זמנו בין ארצות הברית וישראל) מסתיר ממנה נכסים ורכוש תחת חברות שונות ואנשי קש שונים בארצות הברית. גם במקרה זה שמשו ממצאי החקירה ראיה מרכזית בדיונים שנערכו בבית הדין לענייני משפחה בארץ ומחוצה לה.

2008 -2009

בואנוס איירס, ארגנטינה
צוותי מטרה סייעו בייעוץ ובשיתוף פעולה מודיעיני עם יחידה מממשלתית בבואנוס איירס, המתמחה בסיכול חטיפות לשם כופר. בעזרת אנשי מטרה הושב החטוף (בן לאחת המשפחות האמידות בארגנטינה ) בשלום לביתו.

2010-2011​

יוסטון, ארצות הברית
בשנים אלו נרתמה מטרה למאמץ האדיר שהשקיעו גופים מודיעיניים אמריקאים כדי לחשוף כנופיית נוכלים מתוחכמת (ישראלים לשעבר) שפעלו ביוסטון נגד אנשי עסקים אמריקאים. אנשי מטרה הצליחו לחשוף את אנשי הכנופייה ואף לאתר את מרבית הנכסים שהחזיקו באמצעות שימוש בחברות ובאנשי קש ברחבי ארצות הברית . ממצאי החקירה הועברו לבית המשפט הפדרלי ביוסטון.

2017

לונדון - דלהי
צוותי מטרה אבטחו במקביל אישים בהודו ובאירופה, עבור חברה בין-לאומית מובילה. למען הצלחת המשימה הכשירו אנשי מטרה מאבטחים מקומיים בביצוע אבטחה סמויה, איסוף מודיעיני וניתוח סיכונים ללקוח ולבני משפחתו.

2020

מזרח אסיה
בימים אלו מסייעים צוותי מטרה בחשיפת פעילות מחשידה בסניפה המזרח-אסיאתי של אחת מחברות ההייטק המובילות בארץ.

2019

ארצות אירופה
לאחרונה הסתיימה חקירה מורכבת שכללה פעילות במספר ארצות באירופה דווקא בניהול וליווי פרויקט של הסתרת נכסים בתיק גרושים.
ליצירת קשר
או מלאו טופס ונחזור אליכם בהקדם